Választható masszázs típusok:
A svéd masszázs a legelterjedtebb nyugati masszázstípus. A masszázs során a bőrfelületen alkalmazott speciális fogásokkal ( simító,- dörzsölő,- gyúró,- rezgő ) dolgozzuk át a testfelületet, a felszíni,- és kötőszöveteket, az izomzatot. A svéd masszázs az egész szervezetre kihat, a kezelés során fokozzuk a vérkeringést, a szövetekben a vénás és nyirok visszaáramlást, ezáltal a salakanyagok kiürülése is felgyorsul. Átdolgozzuk, fellazítjuk a görcsös,- feszülő izomzatot, ezáltal az izmok visszanyerik rugalmasságukat, teljesítőképességük fokozódik. A masszázs az idegrendszerünkre is nyugtató hatással van, segít feloldani a stressz okozta görcsöket, nyugtatólag hat, fájdalomcsillapító hatást fejt ki. Levertség, álmatlanság, fejfájás, nyak,- hát fájdalmak esetén is hatékony segítséget nyújt. A bőr felszínén is jótékony hatást fejt ki, kitágítja a pólusokat, elősegíti a bőr oxigén,- tápanyag,- és vitaminfelvételét. Alkalmazásával erősödik az immunrendszer, fokozódik a fizikai,- szellemi teljesítmény.
A svéd masszázson alapuló, nagyon jó stresszoldó, ellazító masszázstípus. Jótékony hatást gyakorol a keringésre, és a bőrfelület idegvégződésein keresztül az idegrendszerre. Elsődlegesen az ellazult és relaxált állapot elérése a cél. A masszázs során nyugtató jellegű fogások segítenek hozzá a test megpihenéséhez. A relaxáció hatására az idegrendszer megnyugszik, az izmok görcsössége jelentősen oldódik, így a masszázs mélyebb és pihentetőbb. A relax masszázs lehetőséget nyújt mind a mentális feltöltődésre, mind a fizikai ellazulásra.
A frissítő masszázs segít feloldani az izomzatba zárt görcsöket, feszüléseket, pihentető az igénybevett, és megfáradt hát,- láb,- talp,- lábszár,- nyak területein, melyek visszatérő vagy állandó jellegű fájdalmat okozhatnak. A masszázs csökkenti a fáradtságérzetet, a fájdalomérzetet, ellazítja a feszült izmokat, valamint felüdíti, felfrissíti a testet.
A cellulit - narancsbőr tünetei Magyarországon a nők több mint 2/3-át érintik. Távolról sem csak esztétikai problémáról van szó. A cellulit a bőr alatti hám, és laza kötőszövetekben kialakult rendellenes rendeződésű zsírsejt,- szövet,- és toxinokkal telített folyadékhalmazok együttese, melyek csomókba állva okoznak a bőrfelszínén rücskös, göröngyös elváltozást. Főként hölgyeknél a has,- csípő,- fenéktájék,- és comb területén mutatkozik. A speciális masszázs,- és segédanyagok bevitele javítja a problémás, pangó területek keringését, a nyirokkeringést, a szövetek oxigénellátását, a felgyülemlett méreganyagok távozását. A masszázs kúraszerű alkalmazásával enyhíthetők, megszüntethetők a tünetek, nem mellékesen alakformáló, és térfogatcsökkentő eredménnyel is számolhatunk. Természetesen a kívánt hatás eléréséhez nélkülözhetetlen a megfelelő életmód,- tápanyag,- és folyadékbevitel is. A kezelést ajánlott kúraszerűen alkalmazni 10 alkalommal, heti 2-3* ismételve.
Masszázstechnikai szempontból hasonló a svédmasszázshoz, de attól ez egy jóval intenzívebb, erőteljesebb technika. Kimondottan a test fizikai állapotának szintentartására, fokozására használjuk. A sportmasszázs során a masszőr erős dörzsölő, gyúró, ütögető fogásokat alkalmaz, főként az izomzatra, mélyizomzatra összpontosítva. Alkalmazása sportolás előtt és után is javasolt. Sportolás előtt a feszülő, letapadt, görcsös izomzatot lazítjuk fel, ezáltal izomzatunk rugalmasabb és terhelhetőbb lesz. Az izmokra gyakorolt hatásának köszönhetően elkerülhető az izomhúzódás, izomszakadás. Sportolás után a megterhelt izomzatot regeneráljuk. A terhelt, megfeszült izomzatból ezáltal gyorsabban ürülnek ki a salakanyagok, méreganyagok. A tejsav által okozott izomlázat is elkerülhetjük a masszázs alkalmazásával.